İngilizce'yi Sevmek İçin 4 Sebep | Crowy Education

İngilizce’yi Sevmek İçin 4 Sebep

Günümüzde İngilizce’yi sevmekten başka seçeneğimiz maalesef kalmadı. İngilizce günlük hayatımızın her yerinde. Hele ki konu iş hayatına gelince, en beklenmedik yerlerde karşımıza çıkıyor. Günümüzde ana dilimizin yanına en yakışacak, en hayati dil olan İngilizce’yi hayatımıza entegre etmek zorunluluktan çıkıp keyifli bir aktivite haline gelmeli. İngilizce öğrenmeyi keyifli hale getirmediğimiz müddetçe hep bir erteleme ve kaçma durumu söz konusu. Bu yazımızda İngilizce’yi severek öğrenmek ve zorunluluktan çıkartmak için 5 ana madde sıraladık.

Global Çözüm

Dünya’nın neresine giderseniz gidin kendinizi rahatça ifade edebileceğinizi hayal edin. İyi hissettiriyor değil mi? Bu kadar global bir dil sevilmeli bizce. Artık bunun hayalini kurmak yerine kendimizi bu hayati dille entegre edecek çözüm yolları bulunmalı.

İş Hayatında Sınırlar

Hiç önemli bir işi İngilizceniz yeterli olmadığı için kaçırdığınız oldu mu? Tam ucuna kadar gelmişken, kendinizi rahatsız hissedip ilerleyemediğiniz ve kendinizi yeterince ifade edemediğiniz? İlla ki olmuştur. Peki neden? Neden bu denli hayati bir meseleye sebep olan küçük bir problemi ortadan kaldırmak için hiç bir adım atmadınız daha? Özellikle iş hayatında İngilizce’nin öneminin zaten farkındayız. İngilizce iletişimin doğru bir eğitimle çok kolay çözülebildiğinin garantisini versek nasıl hissederdiniz?

Kaynaklar

Maalesef çoğu zaman bir konu hakkında her türlü araştırmayı yaparız fakat; tam o konuyla alakalı hayati bir makale İngilizce’dir ve yakınlarımızda bir çevirmen yoktur. Hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı? Yüksek ihtimalle. İngilizce bir metin çözümlemenin tahmin ettiğiniz kadar zor olmadığını söylesek nasıl hissederdiniz?

Sosyal Ortamlar

İlla ki hepimiz denk gelmişizdir. Bir anda sosyal çevremize yabancı birinin katılımını. Uzun soluklu sessizlikler. Kendimizi ifade etmeye susup bir kenardan dönen sohbeti izlemek. Eğer ki, ben her türlü karşı tarafla anlaşırım dili ne olursa olsun diyenlerdensek, İngilizce bir problem olmaktan çıkıyor tabii ki. Diğer taraftan eğer uzun soluklu sessizliklerde kendimizi kaybediyor ve işin içinden çıkamıyorsak, işte tam zamanıdır bir adım atmanın.

En doğru adımı atmanız için her zaman bir kahve uzağınızdayız

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.
Open chat
WhatsApp iletişim